Kim jesteśmy

Kilka słów o historii Kliniki…

Leczymy od 1992 roku. Początki kliniki to rok 1992, kiedy Marlena Łuszczaniec i Jacek Mederski otworzyli przychodnię dla zwierząt „MED-WET”. W 2001 roku przychodnia przeniosła się do nowo wybudowanego budynku i uzyskała, jako pierwsza w województwie kujawsko-pomorskim, status Kliniki Weterynaryjnej.

Dzisiaj jest jedną z najlepiej wyposażonych klinik w regionie. Zespół kliniki pod kierunkiem dr. n. wet. Jacka Mederskiego wykonuje zaawansowane operacje chirurgiczne, a specjalizuje się zarówno w chirurgii tkanek miękkich, ortopedii jak, i neurochirurgii.

Personel

Dr n. wet. Jacek Mederski

W 1992 roku założył własną przychodnię weterynaryjną w Grudziądzu, która uzyskała w 2001 roku status Kliniki Weterynaryjnej i do dzisiaj służy swoim pacjentom. Jacek Mederski prowadzi zaawansowane operacje z zakresu chirurgii tkanek miękkich, po wyspecjalizowaną chirurgię kostną. Więcej na stronie www.jacekmederski.com. W 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chirurgii weterynaryjnej pod nadzorem prof. Zbigniewa Adamiaka z UWM w Olsztynie. Temat pracy doktorskiej to Potrójna osteotomia piszczeli TTO (triple tibia osteotomy) w modyfikacji własnej jako technika operacyjna leczenia zerwanego więzadła krzyżowego przedniego u psów”. Dr Jacek Mederski oprócz wielkiej pasji jaką jest weterynaria posiada jeszcze kilka innych, jak jazda na motocyklu, narciarstwo i gotowanie.

Dr Wojciech Matyśkiewicz

Lekarz weterynarii, który wie jak rozwikłać problemy skórne twojego pupila. Historia leczenia każdego z jego pacjentów potwierdza to, że dokładna diagnostyka i współpraca z właścicielem pozwala na powrót do zdrowia, nawet w najtrudniejszych przypadkach. W dermatologii weterynaryjnej specjalizuje się od 2013 r. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Dermatologów Weterynaryjnych (ESVD). Uczestniczył w Europejskim Kongresie Dermatologii Weterynaryjnej w Walencji (2013), Krakowie (2015) i Światowym Kongresie Dermatologii Weterynaryjnej w Bordeaux w Francji (2016). Nieustannie się doskonali w zdobywaniu najnowszej wiedzy z zakresu weterynarii poprzez staże w innych klinikach i szkolenia. Staż kliniczny odbył w referencyjnej klinice w Wielkiej Brytanii i w klinice weterynaryjnej chorób wewnętrznych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ostatnio ukończył kursy z cytologii klinicznej i diagnostyki laboratoryjnej. Lubi aktywnie spędzać czas na rowerze i w kajaku. Szczególnym zainteresowaniem darzy psy myśliwskie. Wierzy, że szczęście to po prostu życie w zgodzie ze sobą.

Dr Agata Stępień

Lekarz weterynarii, który zajmuje się w klinice opieką przedoperacyjną i pooperacyjną. Asystuje przy zabiegach chirurgicznych i dba o procedury od strony technicznej. Praktyki odbywała w Klinice Weterynaryjnej w Pizie w ramach programu Erasmus, a staż w klinice dr. Mederskiego. Ukończyła kursy z zakresu ultrasonografii i języka angielskiego weterynaryjnego. Interesuje się kolarstwem górskim i narciarstwem. Lubi piec ciasta i przygotowywać desery. Za największy luksus uważa spokój ducha.

Agata Dramińska

Asystent weterynarza. Studiowała na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy. Ukończyła studia na kierunku biotechnologia uzyskując tytuł magistra inżyniera. Pracę magisterką napisała o technice Real-Time PCR. Na studiach miała wiele do czynienia z pracą laboratoryjną, dlatego swoją wiedzę skutecznie wykorzystuje w klinice. Zanim zaczęła pracę, szkoliła się jako laborant m. in.  w MWiO w Grudziądzu oraz w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Dr. Wł. Biegańskiego. Biegle obsługuje urządzenia laboratoryjne oraz sprzęt diagnostyczny. Od dzieciństwa jest miłośniczką zwierząt, szczególnym uczuciem darzy psy. Sama jest właścicielką labradorki Petry. Uwielbia podróże. Interesuje się biologią, genetyką i medycyną. Każdą wolną chwilę stara się spędzać aktywnie.

Dr Marlena Mederska

Lekarz weterynarii ze specjalizacją z zakresu chorób psów i kotów. Uczestniczy w licznych konferencjach weterynaryjnych, dlatego jest na bieżąco z najnowszą wiedzą weterynaryjną . W 2016 r. rozpoczęła naukę w międzynarodowej szkole anastezjologów weterynaryjnych VASTA. Jej psim towarzyszem jest yorkshire terrier Hela. Wolny czas spędza nad polskim morzem z dobrą książką. Uważa, że nie ma spraw, których nie da się załatwić – lubi wyzwania.

Dr Katarzyna Wiśniewska

Dr Małgorzata Adrowska

Lekarz weterynarii, ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie w 2015r. Jej zawodową pasją jest okulistyka małych zwierząt, w klinice dba więc o zdrowie oczu naszych pacjentów. Interesuje się także diagnozowaniem i leczeniem chorób wewnętrznych małych zwierząt, zwłaszcza endokrynologią, rozrodem i pediatrią. W klinice zajmuje się również anestezjologią. Cały czas poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach, przede wszystkim z zakresu chorób narządu wzroku, a także m. in. z ultrasonografii. O swoich pacjentów dba z dużym zaangażowaniem w myśl słów, że „to właśnie ludzkie współczucie wobec wszystkich istot czyni z nas prawdziwych ludzi”. Prywatnie właścicielka owczarka szkockiego „Nevisa” i wielka miłośniczka psów tej rasy. W wolnych chwilach uwielbia śpiewać i grać na pianinie. Kocha morze i długie spacery z aparatem w ręku.

Aneta Michalska

Kierownik rejestracji, który uśmiechem wita każdy dzień. W klinice pracuje od 2009 roku i zajmuje się organizacją i zarządzaniem prac biurowych i obsługą klienta. Efektywne rozmowy to jej specjalizacja. Dba o dokumentację i archiwizację danych. Po pracy lubi pojeździć na rowerze lub pospacerować.

Ola Hegner

Beata Mathiak

Bożena Woźniak